X Dni Twardojańskie

Dla uczczenia dorobku twórczego i osoby patrona 29 Gimnazjum w Łodzi, dyrekcja szkoły w roku 2008 powołała do życia I Łódzki Festiwal Twórczości Ks. Jana Twardowskiego. Organizowany rokrocznie pod nazwą „Dni Twardojańskie”.
W roku 2017 odbędzie się jego X edycja.
Zadaniem festiwalu jest szerokie upowszechnianie twórczości poety i wzbudzenie zainteresowania u uczniów łódzkich szkół gimnazjalnych i podstawowych treściami i wartościami, jakie płyną ze spuścizny poety.
Na festiwal złożą się konkursy, zachęcające uczniów do twórczych zainteresowań, działań i dokonań  w ramach dwóch zasadniczych kategorii:
1.    "Inspiracje" - dla  autorów prac literackich i plastycznych:

  • Konkurs na esej - wiersz - opowiadanie – do dwóch stron esej, do jednej strony maszynopisu poezja i proza. Termin składania prac mija 09 marca 2017 roku włącznie.
  • Konkurs plastyczny - prace w minimalnym formacie A3 nie większym niż A1. Technika dowolna. Termin składania prac mija 09 marca 2017 włącznie. Ogłoszenie werdyktu i wystawa prac nagrodzonych przez Jury w dniu 14 marca 2017 r. w DK 502.

2.    "Interpretacje" - dla recytatorów i wykonawców:

  • Turniej recytatorski – jeden wiersz lub proza lub obie formy do 5 minut max razem
  • Turniej miniatur scenicznych – skecz, piosenka, scenka zbiorowa lub monodram z elementami teatru do 15 minut maksymalnie. Każda ze szkół maksymalnie może zgłosić 3 wykonawców w obu turniejach łącznie, przy czym przedstawienie teatralne traktowane jest jako jeden uczestnik.


Przegląd konkursowy recytatorski i małych form scenicznych odbędzie się w DK 502 dnia 14 marca 2017 roku w godzinach 10.00 - 14.00. Ogłoszenie wyników bezpośrednio po zakończeniu przeglądu konkursowego.
Prace w obu kategoriach oceniać będzie Jury powołane przez organizatorów.
Prace konkursowe i zgłoszenia we wszystkich kategoriach składać należy do dnia 09 marca 2017  w sekretariacie Gimnazjum Nr 29 w Łodzi ul. Jurczyńskiego 1/3
Kartę zgłoszenia do konkursu  INTERPRETACJE  można również przesyłać faxem na nr, 0-42 673 35 15  lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczegółowych informacji udziela: Gimnazjum 29 – Krzysztof Bąk tel. 42 673 35 15

Organizatorzy:

  • Gimnazjum nr 29 im. ks. Jana Twardowskiego
  • WDK - Dom Kultury "502"

Do pobrania: