Dzień Seniora na Widzewie

Dzień Seniora na Widzewie - dzień zajęć otwartych dla seniorów w ramach akcji "60+ Kultura".
W programie:

  • 13:30-15:00 - Otwarte zajęcia gimnastyczne: szkoła zdrowego kręgosłupa z elementami jogi oraz ćwiczenia relaksująco-antystresowe (prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, liczba miejsc ograniczona)

 

  • 15:00-16:30 - Wykład z zakresu dietetyki nt. Witamina D- rola w organizmie, zapotrzebowanie, najlepsze źródła w diecie. Wykład poprowadzi mgr inż. Magdalena Grobelna

 

  • 16:30-18:00 - Otwarte zajęcia tańca towarzyskiego. Nie są wymagane pary! (prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, liczba miejsc ograniczona)

 

  • 18:00 - Koncert zespołu „Cantare”. Zespół wokalny "Cantare" powstał w listopadzie 2018r. Jego siedzibą jest Dom Kultury "Widok" a opiekę artystyczną nad grupą sprawuje pani Beata Smolarek-Tomczak,absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Wydział teorii, rytmiki, kompozycji i wychowania muzycznego. Do zespołu "Cantare" należą lubiący śpiewać seniorzy, którzy cenią sobie śpiew zespołowy i dla których śpiew jest źródłem radości i artystycznej satysfakcji. Repertuar zespołu to zarówno utwory muzyki poważnej i musicalowej jak i utwory muzyki rozrywkowej dawnej i współczesnej.

Wstęp wolny.