Dom Kultury "502"

W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA

DOM KULTURY "502", DOM KULTURY "ARIADNA" ORAZ DOM KULTURY "WIDOK"

BĘDĄ NIECZYNNE OD ŚRODY 11 MARCA 2020 ROKU DO ODWOŁANIA.

Poniżej oświadczenie Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej:

Drodzy łodzianie,
kolejne zarażenia koronawirusem COVID-19 w Polsce oraz coraz bardziej prawdopodobne pojawienie się pierwszego przypadku w Łodzi, to dla nas wszystkich nowe wyzwanie.
Dlatego podjęłam decyzję o natychmiastowym zamknięciu wszystkich miejskich basenów, w tym Aquaparku „Fala”, teatrów, muzeów i domów kultury, lodowisk, hal i innych obiektów MOSiR-u, Nieczynne będą także EC1, ZOO i Palmiarnia.
Wprowadziliśmy także szczególne procedury bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach. Poleciłam dyrektorom placówek odwołanie wszystkich dodatkowych wydarzeń, spotkań i wycieczek.
Specjalne zasady obowiązywać będą także w Urzędzie Miasta Łodzi.

Jednocześnie bardzo proszę o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb medycznych i wyrozumiałość dla decyzji podejmowanych przez administrację rządową, takich jak np. odwoływanie imprez masowych. W Łodzi odwołane i przełożone zostaną m.in. Maraton Dbam o Zdrowie oraz Akademickie Targi Pracy.

To moment w którym musimy być odpowiedzialni i solidarni, kiedy myśląc o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie - powinniśmy także pomagać innym.
Musimy zachować spokój, ale także podstawowe środki ostrożności, nie lekceważyć zagrożenia, ale też nie wpadać w panikę. Musimy być przygotowani na to, że w ciągu najbliższych dni liczba zachorowań wzrośnie, a sytuacja w Polsce będzie przypominać tę, z którą mamy w krajach Europy Zachodniej.
Wszystkie osoby, które zaobserwują u siebie objawy choroby, proszone są o kontakt pod wskazanymi przez służby sanitarne i epidemiologiczne numerami telefonów, gdzie uzyskacie Państwo szczegółowe instrukcje, jak postępować w takiej sytuacji.
Proszę też: pamiętajmy o naszych seniorach, którzy szczególnie narażeni są na powikłania związane z chorobą. Zaoferujmy pomoc starszym sąsiadom, którzy z obawy przed zarażeniem chcieliby pozostać przez najbliższy czas w swoich domach.

Pamiętajcie o swoich bliskich, znajomych i przyjaciołach, wspierajcie się wzajemnie, przekazujcie sobie sprawdzone i potwierdzone informacje.
Najlepsze, co teraz możemy zrobić to zachować zdrowy rozsądek i ściśle przestrzegać zaleceń i procedur.

Karate

 Zajęcia prowadzi Katarzyna Łuczak (3Dan - JKA - egzamin w Bochum - Niemcy, egz.czerwiec 2018 przez shihan Hideo Ochi 9 dan). Trenuje karate od września 1990 roku; instruktorka karate od 2003 roku.

Najważniejsze osiągnięcia sportowe:

  • Mistrzostwo Świata w Karate Tradycyjnym w fukugo 2002 Belgrad - Jugosławia,
  • Mistrzostwo Europy w kumite w Fudokan - Tanvald - Czechy 1999 rok,
  • Wielokrotna Mistrzyni Polski w Karate Tradycyjnym pierwsze M.P. 1995 rok Kumite, Sieradz w Młodzikach,
  • 2 miejsce w I Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym, 2002 Łódź,
  • 7 lat w kadrze narodowej PZKT od 1996 -2003,
  • Mistrzostwa Polski w Kumite w JKA (Japan Karate Association) 21+ 2013, 2015, 18+ 2018 rok,
  • Vice Mistrzostwa Polski w Kata w JKA - 2015, 2018 rok,
  • Vice Mistrzostwo Europy w Fudokan Fukugo, Kraków 2016,
  • 2-gie vice Mistrzostwo Europy w Fudokan, Kumite,  Kraków 2016.