Dom Kultury "502"

W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA

DOM KULTURY "502", DOM KULTURY "ARIADNA" ORAZ DOM KULTURY "WIDOK"

BĘDĄ NIECZYNNE OD ŚRODY 11 MARCA 2020 ROKU DO ODWOŁANIA.

Poniżej oświadczenie Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej:

Drodzy łodzianie,
kolejne zarażenia koronawirusem COVID-19 w Polsce oraz coraz bardziej prawdopodobne pojawienie się pierwszego przypadku w Łodzi, to dla nas wszystkich nowe wyzwanie.
Dlatego podjęłam decyzję o natychmiastowym zamknięciu wszystkich miejskich basenów, w tym Aquaparku „Fala”, teatrów, muzeów i domów kultury, lodowisk, hal i innych obiektów MOSiR-u, Nieczynne będą także EC1, ZOO i Palmiarnia.
Wprowadziliśmy także szczególne procedury bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach. Poleciłam dyrektorom placówek odwołanie wszystkich dodatkowych wydarzeń, spotkań i wycieczek.
Specjalne zasady obowiązywać będą także w Urzędzie Miasta Łodzi.

Jednocześnie bardzo proszę o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb medycznych i wyrozumiałość dla decyzji podejmowanych przez administrację rządową, takich jak np. odwoływanie imprez masowych. W Łodzi odwołane i przełożone zostaną m.in. Maraton Dbam o Zdrowie oraz Akademickie Targi Pracy.

To moment w którym musimy być odpowiedzialni i solidarni, kiedy myśląc o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie - powinniśmy także pomagać innym.
Musimy zachować spokój, ale także podstawowe środki ostrożności, nie lekceważyć zagrożenia, ale też nie wpadać w panikę. Musimy być przygotowani na to, że w ciągu najbliższych dni liczba zachorowań wzrośnie, a sytuacja w Polsce będzie przypominać tę, z którą mamy w krajach Europy Zachodniej.
Wszystkie osoby, które zaobserwują u siebie objawy choroby, proszone są o kontakt pod wskazanymi przez służby sanitarne i epidemiologiczne numerami telefonów, gdzie uzyskacie Państwo szczegółowe instrukcje, jak postępować w takiej sytuacji.
Proszę też: pamiętajmy o naszych seniorach, którzy szczególnie narażeni są na powikłania związane z chorobą. Zaoferujmy pomoc starszym sąsiadom, którzy z obawy przed zarażeniem chcieliby pozostać przez najbliższy czas w swoich domach.

Pamiętajcie o swoich bliskich, znajomych i przyjaciołach, wspierajcie się wzajemnie, przekazujcie sobie sprawdzone i potwierdzone informacje.
Najlepsze, co teraz możemy zrobić to zachować zdrowy rozsądek i ściśle przestrzegać zaleceń i procedur.

Warsztaty koralikowe

Dom Kultury "502" zaprasza kobiety w każdym wieku - od bardzo młodych do całkiem dojrzałych - na warsztaty rękodzielnicze w zakresie tworzenia biżuterii autorskiej.

Każda kobieta, bez względu na wiek, ma słabość do „świecidełek”. A największą radość sprawia jej noszenie biżuterii unikatowej. Wykonanie własnej ozdoby zapewnia tę niepowtarzalność. Wielu kobietom wydaje się, że samodzielne zrobienie takowej jest zbyt trudne i że tego nie potrafią. Nic bardziej mylnego! Wystarczy pokazać, spróbować, by bardzo szybko się uzależnić ;)

Można tu poznać:

 • podstawowe ściegi koralikowe (prosty, cegiełkowy, peyote, herringbone) oraz ich odmiany
 • mniej podstawowe, ale również proste zaplatani z koralików jedno i dwudziurkowuych
 • ozdoby choinkowe i świąteczne z koralików, tasiemek itp.
 • zwierzątka z koralików, które mogą być zawieszką przy torebce lub telefonie, ale także mogą stanowić integralną część biżuterii (figurki płaskie i 3D)
 • makramowe bransoletki, tzw. „bransoletki przyjaźni”, oraz bardzo modne teraz shamballe, czyli połączenie makramy z koralikami
 • sznury koralikowo-szydełkowe (proste, ukośniki oraz sznury tureckie) w postaci bransoletek, naszyjników i lariatów.
 • sutasz
 • haft koralikowy
 • zapewnimy miłą atmosferę, nowe znajomości z osobami, które również będą rozwijały swoje twórcze możliwości, oraz wymianę doświadczeń i pomysłów
 • odkryjemy wspólnie nowe, jeszcze nieznane pokłady artyzmu i zdolności manualnych
 • zorganizujemy kiermasze i wystawy Waszych  rękodzieł
 • prace wykonane na zajęciach staną się Waszą własnością
 • zapewnimy materiały i narzędzia, co nie znaczy, że nie można przynieść własnych, do których jesteście przywiązane i którymi wygodnie Wam się pracuje

 
Informacje i zapisy: DK „502”, ul. Gorkiego 16, tel. (42) 673-35-99

Zajęcia odbywają w następujących terminach:

 • grupa początkująca - w czwartki w godz. 16:00-18:00
 • grupa zaawansowana - w czwartki w godz. 18:00-20:00

Koszt to 60 zł/ miesiąc, lub 20 zł za jednorazowe wejście

Zapraszamy do odwiedzenia bloga prowadzącej: