Dom Kultury "502"

Maszyna TOTAL

Otwarta scena promocji i prezentacji dla młodych artystów i twórców rozmaitych dziedzin sztuki.

Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem MASZYNY był Wacław Tracz – ówczesny reżyser grupy Teatr Total. W jego zamyśle MASZYNA miała pełnić rolę otwartej sceny dla młodych artystów i twórców rozmaitych dziedzin sztuki. Na MASZYNIE prezentowały się zespoły teatralne, debiutowały grupy muzyczne, organizowane były wystawy malarskie i fotograficzne. MASZYNA z założenia była projektem otwartym, w którym wziąć udział mógł każdy, kto chciał zaprezentować swoje działania szerszej publiczności. Częstą przeszkodą dla młodych artystów były koszta wynajęcia sali widowiskowej oraz obsługi imprezy. MASZYNA wypełniała tę lukę w łódzkim świecie kultury, gdyż udział w imprezie był zawsze bezpłatny zarówno dla artystów jak i dla widzów. Te założenia przetrwały do dzisiaj. I oto, po kilkuletniej przerwie, Maszyna została reaktywowana w świeżo wyremontowanym budynku Domu Kultury „502” na Widzewie.

Zapraszamy do współpracy wszystkie chętne osoby: grupy teatralne, zespoły muzyczne, taneczne, instrumentalistów, plastyków, kabarety i wszystkich innych, którzy mają chęć zaprezentować swoje działania na naszej scenie.

Nie pobieramy opłat za wynajem sali, ani za obsługę imprezy, dzięki czemu każdy młody artysta i każdy zespół ma szansę zaistnieć na scenie bez własnego wkładu finansowego. Również dla publiczności wstęp na MASZYNĘ jest darmowy. Impreza jest organizowana raz na kwartał, lub – w razie wielu zgłoszeń – częściej.

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 42 673 35 99