Dom Kultury "502"

W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA

DOM KULTURY "502", DOM KULTURY "ARIADNA" ORAZ DOM KULTURY "WIDOK"

BĘDĄ NIECZYNNE OD ŚRODY 11 MARCA 2020 ROKU DO ODWOŁANIA.

Poniżej oświadczenie Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej:

Drodzy łodzianie,
kolejne zarażenia koronawirusem COVID-19 w Polsce oraz coraz bardziej prawdopodobne pojawienie się pierwszego przypadku w Łodzi, to dla nas wszystkich nowe wyzwanie.
Dlatego podjęłam decyzję o natychmiastowym zamknięciu wszystkich miejskich basenów, w tym Aquaparku „Fala”, teatrów, muzeów i domów kultury, lodowisk, hal i innych obiektów MOSiR-u, Nieczynne będą także EC1, ZOO i Palmiarnia.
Wprowadziliśmy także szczególne procedury bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach. Poleciłam dyrektorom placówek odwołanie wszystkich dodatkowych wydarzeń, spotkań i wycieczek.
Specjalne zasady obowiązywać będą także w Urzędzie Miasta Łodzi.

Jednocześnie bardzo proszę o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb medycznych i wyrozumiałość dla decyzji podejmowanych przez administrację rządową, takich jak np. odwoływanie imprez masowych. W Łodzi odwołane i przełożone zostaną m.in. Maraton Dbam o Zdrowie oraz Akademickie Targi Pracy.

To moment w którym musimy być odpowiedzialni i solidarni, kiedy myśląc o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie - powinniśmy także pomagać innym.
Musimy zachować spokój, ale także podstawowe środki ostrożności, nie lekceważyć zagrożenia, ale też nie wpadać w panikę. Musimy być przygotowani na to, że w ciągu najbliższych dni liczba zachorowań wzrośnie, a sytuacja w Polsce będzie przypominać tę, z którą mamy w krajach Europy Zachodniej.
Wszystkie osoby, które zaobserwują u siebie objawy choroby, proszone są o kontakt pod wskazanymi przez służby sanitarne i epidemiologiczne numerami telefonów, gdzie uzyskacie Państwo szczegółowe instrukcje, jak postępować w takiej sytuacji.
Proszę też: pamiętajmy o naszych seniorach, którzy szczególnie narażeni są na powikłania związane z chorobą. Zaoferujmy pomoc starszym sąsiadom, którzy z obawy przed zarażeniem chcieliby pozostać przez najbliższy czas w swoich domach.

Pamiętajcie o swoich bliskich, znajomych i przyjaciołach, wspierajcie się wzajemnie, przekazujcie sobie sprawdzone i potwierdzone informacje.
Najlepsze, co teraz możemy zrobić to zachować zdrowy rozsądek i ściśle przestrzegać zaleceń i procedur.

Maszyna TOTAL

Otwarta scena promocji i prezentacji dla młodych artystów i twórców rozmaitych dziedzin sztuki.

Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem MASZYNY był Wacław Tracz – ówczesny reżyser grupy Teatr Total. W jego zamyśle MASZYNA miała pełnić rolę otwartej sceny dla młodych artystów i twórców rozmaitych dziedzin sztuki. Na MASZYNIE prezentowały się zespoły teatralne, debiutowały grupy muzyczne, organizowane były wystawy malarskie i fotograficzne. MASZYNA z założenia była projektem otwartym, w którym wziąć udział mógł każdy, kto chciał zaprezentować swoje działania szerszej publiczności. Częstą przeszkodą dla młodych artystów były koszta wynajęcia sali widowiskowej oraz obsługi imprezy. MASZYNA wypełniała tę lukę w łódzkim świecie kultury, gdyż udział w imprezie był zawsze bezpłatny zarówno dla artystów jak i dla widzów. Te założenia przetrwały do dzisiaj. I oto, po kilkuletniej przerwie, Maszyna została reaktywowana w świeżo wyremontowanym budynku Domu Kultury „502” na Widzewie.

Zapraszamy do współpracy wszystkie chętne osoby: grupy teatralne, zespoły muzyczne, taneczne, instrumentalistów, plastyków, kabarety i wszystkich innych, którzy mają chęć zaprezentować swoje działania na naszej scenie.

Nie pobieramy opłat za wynajem sali, ani za obsługę imprezy, dzięki czemu każdy młody artysta i każdy zespół ma szansę zaistnieć na scenie bez własnego wkładu finansowego. Również dla publiczności wstęp na MASZYNĘ jest darmowy. Impreza jest organizowana raz na kwartał, lub – w razie wielu zgłoszeń – częściej.

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 42 673 35 99