Nauka gry na akordeonie

Akordeon jest instrumentem specyficznym, a nauka gry na nim nie należy do najłatwiejszych, jednak dostarcza ogromnej satysfakcji. Podczas zajęć skupimy się na rozwijaniu w dzieciach ich talentów, a także pobudzaniu ciekawości świata. Zależy nam na radości Twojego dziecka wynikającej z gry na akordeonie – osiągnięcie zadowalających efektów możliwe jest tylko wtedy, gdy dziecko czerpie przyjemność z nauki gry na instrumencie muzycznym. Edukacja muzyczna, prócz umiejętności gry na danym instrumencie, daje mnóstwo pozytywnych skutków. Twoje dziecko ma więc szansę na poprawę komunikatywności, rozwój emocjonalny, rozbudzenie empatii, a także na rozładowanie kumulującego się napięcia i stresu. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie jeszcze lepszych wyników w nauce oraz szybszy i bogatszy rozwój.

Cele nauczania gry na akordeonie:
- rozwijanie naturalnej potrzeby ekspresji twórczej ucznia, budzenie u niego wrażliwości estetycznej, kształtowanie wyobraźni muzycznej i poczucia piękna;
- prawidłowe rozwijanie podstaw techniki instrumentalnej;
- zainteresowanie ucznia muzyką jako jedną z dziedzin życia duchowego człowieka;
- rozwijanie uzdolnień oraz umiejętności muzycznych ucznia w sposób adekwatny do jego możliwości i wieku;
- kształtowanie wrażliwości na środki wyrazu muzycznego, występującego w grze instrumentalnej, rozwijanie poczucia rytmu, estetyki dźwięku i wyobraźni muzycznej;
- rozwijanie pamięci muzycznej i umiejętności samodzielnej pracy;
- kształtowanie umiejętności interpretacyjnych;
- przygotowanie ucznia do występów publicznych, zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w życiu muzycznym;
- rozwijanie umiejętności samooceny w pracy samodzielnej i występach publicznych.

Informacje o prowadzącym:
Kacper Bienia - absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu - klasa akordeonu mgr Sławomira Wilka. Od 2016 roku swoją edukację kontynuuje w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie akordeonu dra Eneasza Kubita. Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali. Na co dzień koncertuje z zespołem Oreada.

Zapisy i szczegółowe informacje:
Tel.: 510 313 310 / 574 256 258
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.