Nauka gry na perkusji

Kurs gry na zestawie perkusyjnym adresowany jest do wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy wcześniejsze doświadczenia muzyczne. Gra na każdym instrumencie muzycznym, a w szczególności na perkusji, jest treningiem dla ciała i ducha. Poprawia pamięć, ułatwia naukę, uczy koncentracji i uwagi oraz rozbudza kreatywność, a jak dowodzą badacze z Uniwesytetu St. Adrews, nawet umiarkowane zdolności muzyczne mogą uchronić przed spadkiem zdolności poznawczych, spowodowanych wiekiem czy chorobą. Kurs przebiega w systemie indywidualnej pracy z uczniem, a prowadzący dostosowuje program do umiejętności i potrzeb kursanta. Początkujący uczestnicy kursu zapoznają się z nazewnictwem elementów zestawu i zasadami jego działania, po czym zaczną „stawiać pierwsze kroki” za instrumentem. Bardziej zaawansowani perkusiści skupią się na pracy z metronomem, technice werblowej, czy ćwiczeniach usprawniających niezależność kończyn.

Cele kursu:
- poprawa pamięci i koncentracji;
- zapoznanie z instrumentarium perkusyjnym;
- rozwijanie podstaw techniki instrumentalnej;
- zapoznanie z notacją perkusyjną;
- rozwijanie poczucia rytmu;
- kształcenie słuchu muzycznego;
- rozwijanie umiejętności interpretacyjnych;
- rozwój kreatywności.

Informacje o prowadzącym:
Kamil Kaźmierczak – uczeń Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie. Kształcił się pod okiem znanych perkusistów-pedagogów, takich jak: Artur Malik, Maciej Dzik, Łukasz Klaus. Brał udział w warsztatach prowadzonych przez Jana Młynarskiego, Łukasza Żytę czy Karima Martusewicza. Współzałożyciel łódzkiego zespołu Oreada i członek zespołu Caryna.

Zapisy i szczegółowe informacje:
Tel.: 510 313 310 / 574 256 258
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.