Laboratorium Tańca Współczesnego ZMIANA POŁOŻENIA

Zmiana położenia względem punktu odniesienia to definicja ruchu.

Celem Laboratorium Tańca Współczesnego jest utworzenie grupy ludzi, którzy będą chcieli spotykać się regularnie, by eksplorować ruch, zmieniać położenie z wektorem skierowanym na rozwój siebie. Projekt skierowany jest do osób powyżej 16 roku życia (licealistów, studentów, dorosłych), które są zaawansowane w tańcu lub chcą rozpocząć z nim intensywną przygodę. Jeśli pasjonujesz się wszelkimi rodzajami tańca, a w szczególności tańcem współczesnym, szeroko rozumianym ruchem, teatrem, rozwijaniem świadomości ciała i improwizacją taneczną, to te zajęcia są dla Ciebie. Przy wykorzystaniu różnych technik pracy z ciałem i wydobywaniu jego głosu, w perspektywie czasu Laboratorium Tańca Współczesnego ZMIANA POŁOŻENIA zaowocuje stworzeniem spektakli tanecznych, przestrzeni do ich prezentacji oraz miejsca spotkań środowiska tanecznego – łódzkiego, polskiego i międzynarodowego.

Prowadząca projekt:
Martyna Jagodyńska - tancerka, pedagog tańca, choreografka, wokalistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi (specjalność choreografia i techniki tańca), Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku kulturoznawstwo (specjalność promocja sztuki) oraz Studium Animacji Kultury w Kaliszu (na specjalizacji taniec współczesny). Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2013 – stypendium przyznane przez Art Stations Fundation w Poznaniu. Doświadczenie taneczne zdobywała w Ełckim Teatrze Tańca, w warszawskim zespole  „Dystans” (obecnie „Mufmi Teatr Tańca”), w kaliskim zespole „Studnia”, jako stażystka w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu, w zespole tańca współczesnego „Pracownia Fizyczna" w Łodzi oraz biorąc udział w licznych warsztatach, coachingach, przedstawieniach, performancach, projektach tanecznych i społeczno-tanecznych. Współpracowała z Teatrem Nowym w Poznaniu oraz Teatrem Pinokio w Łodzi. Jej spektakl „człowiek³=∞” prezentowany był m.in. na festiwalu Strefa Kontaktu w Kaliszu. W swojej twórczości wykorzystuje pracę w procesie, kreowanie ruchowych aspektów postaci, łączenie ruchu z głosem, improwizację i kontact-improwizację, świadomość psychiczną i fizyczną oraz elementy ruchu tańca ulicznego.

Zapisy i szczegółowe informacje:

Martyna Jagodyńska: 663 255 104
Dom Kultury „Ariadna”: 510 313 310 / 574 256 258

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.