Zmiana położenia

Zmiana położenia względem punktu odniesienia. To definicja ruchu. Zmiana położenia to także przestrzeń dla tańca - ruchu ciała w szerokim rozumieniu tańca współczesnego - stworzona w Domu Kultury "Ariadna" w Łodzi.

Od 1 października 2019 ruszamy z zajęciami LABORATORIUM TAŃCA ZMIANA POŁOŻENIA. Celem Laboratorium jest utworzenie grupy ludzi, którzy będą chcieli spotykać się regularnie, by eksplorować ruch, zmieniać położenie z wektorem skierowanym na rozwój siebie. Projekt skierowany jest do osób powyżej 16 roku życia (licealistów, studentów, dorosłych), które są zaawansowane w tańcu lub chcą rozpocząć z nim intensywną przygodę. Jeśli pasjonujesz się wszelkimi rodzajami tańca, a w szczególności tańcem współczesnym, szeroko rozumianym ruchem, teatrem, rozwijaniem świadomości ciała i improwizacją taneczną, to te zajęcia są dla Ciebie.Przy wykorzystaniu różnych technik pracy z ciałem i wydobywaniu jego głosu, w perspektywie czasu Laboratorium Tańca Współczesnego ZMIANA POŁOŻENIA zaowocuje stworzeniem spektakli tanecznych, przestrzeni do ich prezentacji oraz miejsca spotkań środowiska tanecznego – łódzkiego, polskiego i międzynarodowego.

Zajęcia odbywają się we wtorki g. 19.15 – 20.45. Koszt 70 zł / za miesiąc.

Poniżej palny na najbliższy rok i nasza, na razie jeszcze krótka, historia.

W 2020 szykujemy dla Was premierę kolejnego spektaklu o roboczym tytule “e-presence”, którego premiera odbędzie się w kwietniu w trakcie Dotknij Teatru. Co więcej, będziemy realizować projekt w ramach Sceny dla tańca “poRuszenie”. Będziecie mogli obejrzeć trzy spektakle, a także wziąć udział w warsztatach. Śledźcie naszą stronę fb. Więcej informacji wkrótce.

A to kilka wydarzeń z naszej historii:

2019

16 listopad

Wieczór Tańca vol. 2 na którym oglądać mogliście spektakle studentów Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów oraz uczestniczyć w warsztatach tańca współczesnego.

1 październik

Ruszyły zajęcia Laboratorium tańca Zmiana Położenia.

29 marca

Premiera spektaklu "Symbioza" Martyny Jagodyńskiej zrealizowanego w ramach Dotknij Teatru.

2018

17 listopad

Wieczór tańca, który inaugurował ZMIANĘ POŁOŻENIA w przestrzeni Domu Kultury Ariadna w Łodzi. Odbył się pokaz spektaklu “nieświęte” Żanety Mrozik oraz warsztaty tańca współczesnego.

 
Prowadząca projekt:
Martyna Jagodyńska - tancerka, pedagog tańca, choreografka, wokalistka. Główną techniką, w której pracuje jest szeroko rozumiany taniec współczesny. Jej fascynacja ruchem rozpościera się od Body-Mind Centering po taniec fizyczny. W swojej twórczości wykorzystuje pracę na procesie, kreowanie ruchowych aspektów postaci, łączenie ruchu z głosem, improwizację i kontakt improwizację, floor work, świadomość psychiczną i fizyczną oraz jakości ruchowe street dance. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi (spec. Choreografia i techniki tańca) i Kulturoznawstwa (UŁ; spec. promocja sztuki). Ukończyła Studium Animacji Kultury w Kaliszu na spec. taniec współczesny. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Stażystka Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Tancerka m. in. Ełckiego Teatru Tańca i kaliskiego zespołu „Studnia”. Współzałożycielka i tancerka "Pracowni Fizycznej" w Łodzi. Współpracowała również z Teatrem Nowym w Poznaniu oraz Teatrem Pinokio i Muzeum Sztuki w Łodzi. Współtwórczyni choreografii do teledysku „Łączy nas folk!". Producentka, choreografka i reżyserka spektaklu „człowiek ³ = ∞" prezentowanego m. in. na festiwalu Strefa Kontaktu w Kaliszu oraz spektaklu „Symbioza" zrealizowanego w ramach Festiwalu Dotknij Teatru 2019 w Łodzi. Obecnie choreograf i pedagog tańca w Harcerskim Zespole Artystycznym „Krajki” w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi. Jej choreografie dla zespołu są nagradzane na licznych konkursach i festiwalach zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

 

 Zdjęcia: DT 2019, foto HAWA , udostępnione dzięki uprzejmości Poleskiego Ośrodka Sztuki, spektakl Symbioza (2)

Zapisy i szczegółowe informacje:
Tel.: 510 313 310 / 574 256 258
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.