Laboratorium Tańca Współczesnego ZMIANA POŁOŻENIA

ZMIANA POŁOŻENIA WZGLĘDEM PUNKTU ODNIESIENIA TO DEFINICJA RUCHU.

ZMIANA POŁOŻENIA to też przestrzeń dla tańca współczesnego stworzona w 2018 roku w Domu Kultury Ariadna. Pochwalić możemy się już produkcją spektaklu teatru tańca pt. „Symbioza” zrealizowanego w ramach Dotknij Teatru 2019 oraz warsztatami i wieczorem tańca, na którym obejrzeć mogliśmy choreografię „Nieświęte” Żanety Mrozik. W tym roku chcemy zaprosić Was do współtworzenia tej przestrzeni.

 

Od 1 października 2019 ruszamy z zajęciami LABORATORIUM TAŃCA ZMIANA POŁOŻENIA. Celem Laboratorium jest utworzenie grupy ludzi, którzy będą chcieli spotykać się regularnie, by eksplorować ruch, zmieniać położenie z wektorem skierowanym na rozwój siebie. Projekt skierowany jest do osób powyżej 16 roku życia (licealistów, studentów, dorosłych), które są zaawansowane w tańcu lub chcą rozpocząć z nim intensywną przygodę. Jeśli pasjonujesz się wszelkimi rodzajami tańca, a w szczególności tańcem współczesnym, szeroko rozumianym ruchem, teatrem, rozwijaniem świadomości ciała i improwizacją taneczną, to te zajęcia są dla Ciebie.Przy wykorzystaniu różnych technik pracy z ciałem i wydobywaniu jego głosu, w perspektywie czasu Laboratorium Tańca Współczesnego ZMIANA POŁOŻENIA zaowocuje stworzeniem spektakli tanecznych, przestrzeni do ich prezentacji oraz miejsca spotkań środowiska tanecznego – łódzkiego, polskiego i międzynarodowego.

 

Zajęcia odbywać się będą we wtorki g. 19.15 – 20.45. Koszt 70 zł / za miesiąc.

Start 1 październik 2019.Prowadząca projekt:
Martyna Jagodyńska - tancerka, pedagog tańca, choreografka, wokalistka. Główną techniką, w której pracuje jest szeroko rozumiany taniec współczesny. Jej fascynacja ruchem rozpościera się od Body-Mind Centering po taniec fizyczny. W swojej twórczości wykorzystuje pracę na procesie, kreowanie ruchowych aspektów postaci, łączenie ruchu z głosem, improwizację i kontakt improwizację, floor work, świadomość psychiczną i fizyczną oraz jakości ruchowe street dance. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi (spec. Choreografia i techniki tańca) i Kulturoznawstwa (UŁ; spec. promocja sztuki). Ukończyła Studium Animacji Kultury w Kaliszu na spec. taniec współczesny. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Stażystka Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Tancerka m. in. Ełckiego Teatru Tańca i kaliskiego zespołu „Studnia”. Współzałożycielka i tancerka "Pracowni Fizycznej" w Łodzi. Współpracowała również z Teatrem Nowym w Poznaniu oraz Teatrem Pinokio i Muzeum Sztuki w Łodzi. Współtwórczyni choreografii do teledysku „Łączy nas folk!". Producentka, choreografka i reżyserka spektaklu „człowiek ³ = ∞" prezentowanego m. in. na festiwalu Strefa Kontaktu w Kaliszu oraz spektaklu „Symbioza" zrealizowanego w ramach Festiwalu Dotknij Teatru 2019 w Łodzi. Obecnie choreograf i pedagog tańca w Harcerskim Zespole Artystycznym „Krajki” w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi. Jej choreografie dla zespołu są nagradzane na licznych konkursach i festiwalach zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

Zapisy i szczegółowe informacje:
Tel.: 510 313 310 / 574 256 258
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.