Zespół Tańca Nowoczesnego „Kaman”

Jak twierdzi pionierka tańca modern, Martha Graham „Każdy taniec jest odkryciem nas samych”. Udział w treningach zespołu ma umożliwić jego uczestnikom odkrycie tego potencjału oraz dać radość z tańca, która drzemie w każdym z nas. Praca w zespole polega na rozwijaniu technik tanecznych (tańca klasycznego, jazzowego, współczesnego i nowoczesnego), uczestnicy pracują nad budowaniem koordynacji i kondycji, elastyczności oraz  świadomości ciała. W pracy z grupą istotne jest także osiągnięcie efektu zgrania. Zajęcia mają za zadanie umuzykalnienie, rozwinięcie wyobraźni ruchowej oraz umiejętności improwizacji tanecznej. Uczestnicy zespołu podczas zajęć poznają i doskonalą choreografie. Zespół prezentuje swój repertuar na koncertach i pokazach organizowanych w placówce, a także poza nią..

Do zespołu może zapisać się każdy, komu taniec sprawia radość.
Instruktorem i choreografem jest Martyna Jagodyńska.

Martyna Jagodyńska - tancerka, pedagog tańca, choreografka, wokalistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi (specjalność choreografia i techniki tańca), Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku kulturoznawstwo (specjalność promocja sztuki) oraz Studium Animacji Kultury w Kaliszu (na specjalizacji taniec współczesny). Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2013 – stypendium przyznane przez Art Stations Fundation w Poznaniu. Doświadczenie taneczne zdobywała w Ełckim Teatrze Tańca, w warszawskim zespole  „Dystans” (obecnie „Mufmi Teatr Tańca”), w kaliskim zespole „Studnia”, jako stażystka w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu, w zespole tańca współczesnego „Pracownia Fizyczna" w Łodzi oraz biorąc udział w licznych warsztatach, coachingach, przedstawieniach, performancach, projektach tanecznych i społeczno-tanecznych. Współpracowała z Teatrem Nowym w Poznaniu oraz Teatrem Pinokio w Łodzi. Jej spektakl „człowiek³=∞” prezentowany był m.in. na festiwalu Strefa Kontaktu w Kaliszu. W swojej twórczości wykorzystuje pracę w procesie, kreowanie ruchowych aspektów postaci, łączenie ruchu z głosem, improwizację i kontact-improwizację, świadomość psychiczną i fizyczną oraz elementy ruchu tańca ulicznego.


Zapisy i szczegółowe informacje:
Tel.: 510 313 310 / 574 256 258
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.