Pracownia ceramiki

Glina jest surowcem z pozoru nieciekawym, często przypomina wyglądem błoto, jednak pod wpływem ludzkich rąk potrafi zmienić się w małe dzieła sztuki.
 
Warsztaty ceramiczne dla młodzieży i dorosłych to pożytecznie i atrakcyjnie spędzony czas. Dla wielu osób jest to ucieczka od codziennego zgiełku i pośpiechu, zajęcie dające wyciszenie i radość z tworzenia. Stwarzają możliwość realizacji swoich pomysłów i pokonania trudności technicznych. Uczestnicy zajęć stopniowo zdobywają wiedzę z zakresu modelowania ceramiki, technik dekoracyjnych, mas ceramicznych oraz wypalania gliny.
Zajęcia nie mają sztywnego programu, są przystosowane do zainteresowań i umiejętności uczestników.  Organizujemy również okazjonalne wystawy wykonanych prac.
Na warsztaty może przyjść każdy, zarówno ktoś, kto nigdy nie miał styczności z gliną, jak i ci, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności. 
Zajęcia odbywają się w pracowni ceramicznej. Wszystkie prace stają się własnością uczestników, którzy mają do dyspozycji takie materiały, jak glina, szkliwa, narzędzia oraz piec ceramiczny.
Istniej możliwość wynajmu pieca, czyli przyniesienia prywatnych prac do wypału.

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych: czwartki godz. 16.00-20.00

Zajęcia dla dzieci: wtorki godz. 16.00-18.00
Koszt:

  • 25 zł/ godzina
  • 125 zł/ 8 godzin/ karnet

Pracownię prowadzi pani Joanna Proszak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego.