Sąsiedzi dla sąsiadów

Projekt adresowany do mieszkańców Dzielnicy Łódź – Widzew, którego celem jest pomoc ludziom starszym i samotnym.

W ramach projektu proponujemy:
- spotkania z terapeutą – jak radzić sobie z samotnością, opuszczeniem, izolacją,
- powołanie punktu pomocy sąsiedzkiej – sąsiedzi dla sąsiadów
- integracyjne spotkanie świąteczne –9 grudnia o godz. 16:00 – upominki, poczęstunek, koncert

Cel projektu
Nadrzędnym celem projektu jest przywrócenie roli wspólnoty w budowaniu społeczności lokalnej poprzez włączanie jej w aktywność na rzecz osób potrzebujących pomocy w tym przypadku ludzi starszych i samotnych. Chcemy zachęcić mieszkańców do zwrócenia uwagi na potrzeby ludzi starszych i ofiarowania im zainteresowania oraz wsparcia w codziennych czynnościach. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w projekcie, czekamy na chętnych.

W ramach projektu proponujemy:
- spotkania prowadzone przez terapeutę posiadającego doświadczenie w pracy z osobami starszymi. Uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać o swoich problemach i bolączkach oraz otrzymać praktyczne wskazówki jak radzić sobie z : samotnością, opuszczeniem, izolacją. Terminy spotkań(godz. 11:00-13:30):

  • 25 października - "Co robić, aby w życie nie wkradła się nuda?"
  • 8 listopada - "Jak być dobrym dla siebie?"
  • 15 listopada - "Samotność i lęk - jak można sobie z tym poradzić?"
  • 22 listopada - "Jak radzić sobie ze smutkiem?"

Miejsce: Dom Kultury Ariadna, ul. Niciarniana 1/3.

- punkt pomocy sąsiedzkiej- w przedsionku Domu Kultury Ariadna, ul. Niciarniana 1/3,  znajdzie się skrzynka za pośrednictwem,której mieszkańcy Widzewa będą mogli deklarować chęć otrzymania lub ofiarowania pomocy. Trzeba będzie wrzucić tam odpowiednio wypisaną kartkę. Zgłoszenia będą przyjmowane także telefonicznie i e-mailowo.

- integracyjne spotkanie świąteczne, będzie miało miejsce 9 grudnia o godz. 16:00 w Domu Kultury Ariadna, ul. Niciarniana 1/3. Na spotkaniu uczestnicy projektu zasiądą przy wspólnym stole, gdzie będzie serwowany świąteczny poczęstunek. Wszyscy otrzymają drobne upominki, a na zakończenie będzie miał miejsce koncert i wspólne śpiewanie.

Serdecznie zapraszamy!
Udział w projekcie jest BEZPŁATNY!

Wszystkie aktywności realizowane są w Domu Kultury Ariadna.
Informacje i zapisy: Dom Kultury Ariadna ul.  Niciarniana 1/3

Kontakt:
Tel.: 510 313 310
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.