Wielka muzyka dla małych uszu

Drogi Rodzicu  i Nauczycielu!
Jeśli chcesz, aby dziecko poprzez  ruch i dobrą zabawę osiągało sukcesy w nauce, było kreatywne i wrażliwe na sztukę,  przyjdź do nas na:
Twórcze Warsztaty Muzyczne dla Dzieci
Dzięki udziałowi w Warsztatach:

  • Dziecko lepiej pozna kolegów.
  • Posłucha dobrej muzyki
  • Pozna podstawowe kroki taneczne .
  • Zagra na prostych instrumentach muzycznych.

Warsztaty mogą być jednorazowe bądź cykliczne (cykl to max. 6 spotkań)
Zapraszamy: grupy zorganizowane, uczniów klas I- III oraz dzieci przedszkolne.

Dom Kultury „Ariadna”, Łódź, ul. Niciarniana 1/3
Koszt warsztatów : 12 zł/dziecko.
Termin warsztatów: dostosowany do potrzeb chętnych grup

tel. 510 313 310
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
prowadząca Anna Piotrowska: 605 043 737
prowadząca Maria Uptas-Michalak: 663 716 757
Facebook: www.facebook.com/wielkamuzykadlamalychuszu

Anna Piotrowska – pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, metodyk muzyki, edukator MEN, animator  Pedagogiki Zabawy KLANZA, mama i babcia.

Maria Uptas-Michalak – skrzypaczka, absolwentka wydziału instrumentalnego oraz Studium Pedagogicznego Akademii Muzycznej w Łodzi, pedagog w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach, mama trzech chłopców.


„Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem.” - Gottfried Wilhelm Leibniz
   
Wychowanie muzyczne ma ogromny wpływ na rozwój małego człowieka. Dowiedziono, że kształcenie muzyczne rozwija pamięć werbalną, co pomaga w nauce języków obcych, udowodniono także związek między kształceniem muzycznym a rozwojem umiejętności czytania, czy doskonaleniem koncentracji. Wspólne muzykowanie rozwija poczucie odpowiedzialności i mocy sprawczej a także rozwija pewność siebie. Poprzez odpowiednio dobrane gry i zabawy muzyczne, plastyczne i ruchowe rozwiniemy w dziecku wyobraźnię, wzbogacimy jego potencjał twórczy, wpłyniemy na rozwój zdolności muzycznych, a poprzez odpowiednio dobrane do zabaw i ćwiczeń utwory z dziedziny muzyki klasycznej, rozrywkowej, czy ludowej zaznajomimy je z kanonem literatury muzycznej oraz rozwiniemy w nim znajomość kultury naszego kraju oraz poczucie przynależności i tożsamości narodowej.  W swoich działaniach pedagogicznych korzystamy z metod wychowania i kształcenia muzycznego E. J. Dalcroze`a, C. Orffa, Z. Kodaly`a, B. Strauss oraz wykorzystujemy elementy Pedagogiki Zabawy Klanzy. Dzieci będą uczestniczyć w zabawach z użyciem prostych instrumentów perkusyjnych, chusty integracyjnej, nauczą się prostych układów tanecznych, popularnych piosenek dziecięcych, stworzą różnorodne prace plastyczne. Kontakt z muzyką na żywo wzbogaci przeżycia muzyczne dziecka, rozwinie jego wrażliwość estetyczną, wzbogaci jego wiedzę na temat instrumentów muzycznych. Poprzez umuzykalniające gry i zabawy  oraz nieskrępowane działania twórcze wykształcimy w dziecku zamiłowanie do muzyki, a zatem sprawimy, że stanie się świadomym jej odbiorcą, a w dorosłym życiu częstym bywalcem sal koncertowych i aktywnym uczestnikiem życia kulturalnego społeczeństwa.