Studio Plastyczne "Plama"

Zajęcia Studia Plastycznego "Plama" prowadzi doświadczony instruktor-pedagog, artysta plastyk Anna Lisiewicz.

Pracownia skupia dzieci od lat 5 do 15, które chcą doświadczyć przygody „bycia artystą”. Tu w pracowni wysoko ceni się bogatą wyobraźnię dzieci i ich niezwykłe widzenie świata.
Zajęcia prowadzone są równolegle w dwóch grupach wiekowych. Dzieci młodsze bawiąc się „nazywają świat” poprzez rysowanie, malowanie, rzeźbienie w glinie i tworzenie dzieł w różnych niekonwencjonalnych technikach.

Starsze dzieci uczą się obserwować otoczenie, przekazywać swoje spostrzeżenia w formie dzieł wykonanych w różnych technikach: rysunku, malarstwie, grafice a także formach tkackich – niewielkich gobelinach. Podejmują próby rysowania i malowania „z natury” – żywego modela. Wiosną uczestniczą w wyprawie w plener, gdzie rysują i malują bezpośrednio w otoczeniu przyrody, która nieraz w postaci małych zwierzątek uczestniczy w powstawaniu dzieła.

Prace dzieci są doceniane w konkursach plastycznych, gdzie są nagradzane i eksponowane. Ponadto twórczy dorobek dzieci z pracowni „PLAMA” można podziwiać na wystawach w Domu Kultury 502.