Projekt zakup wyposażenia dla DK "502"

Pod koniec 2020 r. w budynku Domu Kultury "502" utworzyliśmy nową salę muzyczną do prowadzenia zajęć, prób muzycznych i realizacji nagrań. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 42 tys. zł. Pieniądze przeznaczyliśmy na zakup zestawu paneli akustycznych i parawanów, zestawów statywów i mikrofonów, zestawu perkusyjnego oraz nagłośnienia.

Ponadto na zapleczu sali widowiskowej postawiliśmy system zabudowanych szaf stanowiący magazyn kostiumów i scenografii zespołów artystycznych działających w domu kultury.

Zadanie "Zakup wyposażenia do prowadzenia edukacji muzycznej, teatralnej i scenicznej" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Projekt otrzymał również wsparcie finansowe Miasta Łódź. Z tych pieniędzy zakupiliśmy do sali muzycznej m.in. zestawy okablowania i mikrofonów, dwa zestawy gitarowe, zestaw basowy oraz keyboard.

Dzięki dofinansowaniu wyposażyliśmy w meble i lustra wyremontowane pomieszczenia charakteryzatorni i kostiumerni na zapleczu sali widowiskowej. Od teraz goszczący u nas artyści oraz zespoły amatorskie będą miały komfortowe warunki do przygotowania się do scenicznych występów.