Pracownia ceramiki

Glina jest surowcem z pozoru nieciekawym, często przypomina wyglądem błoto, jednak pod wpływem ludzkich rąk potrafi zmienić się w małe dzieła sztuki.  
Warsztaty ceramiczne dla młodzieży i dorosłych to pożytecznie spędzony czas. Dla wielu osób jest to ucieczka od codziennego zgiełku i pośpiechu, dająca wyciszenie i radość z tworzenia. Zajęcia umożliwiają realizację swoich pomysłów i pokonanie trudności technicznych. Uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu modelowania ceramiki, technik dekoracyjnych, mas ceramicznych oraz wypalania gliny. Zajęcia nie mają sztywnego programu, są przystosowane do zainteresowań i umiejętności uczestników.  
Na warsztaty może przyjść każdy, zarówno ktoś, kto nigdy nie miał styczności z gliną, jak i ci, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności. Uczestnicy mają do dyspozycji takie materiały jak: glina, szkliwa, narzędzia oraz piec ceramiczny. Wszystkie prace stają się własnością wykonawców.
Zajęcia odbywają się w pracowni ceramicznej, którą prowadzi Joanna Proszak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Pracownia ceramiczna jest otwarta w czwartki od 16.00 do 20.00
Koszt: Koszt 125zł (karnet 7h), 25zł/1h
Informacje i zapisy: 574 255 542, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Istnieje możliwość wynajmu pieca, czyli przyniesienia prywatnych prac do wypału.